Ł₳ßℝℂ - Sekta Lab (открывается при помощи VPN)

Регистрация с домена protonmail временно не работает, извините за неудобства.

  • Лига скорости Амф(1г-60грн).Альфа(1г-80грн).Шиш(1г-100грн). ЛУЧША ЦЕНА НА РЫНКЕ. @Liga_sk

Статья 2019 года. Оправдательный приговор, медкон.

Desperado

Мудрец
Реєстрація
27.03.24
Повідомлення
1 337
Репутація
6 815
Вподобайки
7 990
Бали
2 044

Медичний канабіс. Український суд вперше виправдав чоловіка, який вирощував марихуану​

В Україні суд вперше виніс виправдувальний вирок у справі про вирощування
Будь ласка, Увійти або Реєстрація щоб переглянути вміст URL-адреси!
. Йдеться про справу 44-річного Віталія Румянцева, який вирощував та вживав коноплі, щоб полегшити біль у суглобах.


Докладний матеріал про Румянцева вийшов на
Будь ласка, Увійти або Реєстрація щоб переглянути вміст URL-адреси!
. НВ коротко переповідає, що відомо про цю справу і як чоловікові вдалося здобути перемогу в суді.

Чому Віталій Румянцев вживав та вирощував марихуану​

Віталій Румянцев народився у невеликому селищі Воссіятське Миколаївської області. Закінчивши школу, поїхав навчатися в Національному університеті кораблебудування на газозварювальника.

У віці 20 років він вперше спробував наркотики — відразу ін'єкційні.

«Всяке колов. Починав з ефедрону (стимулятор, який виготовляють кустарним способом з речовин, які містять ефедрин — ред.). „Мулька“, або „джеф“ (сленгова назва ефедрону — ред.). А потім і коловся 10 років», — говорить він про цей період його життя.

Через деякий час Румянцев отримав умовний термін за зберігання наркотиків. За кілька місяців його знову затримали за зберігання наркотиків, і він отримав перший реальний термін. Ще через кілька років Румянцев отримав другий тюремний термін за крадіжку.

Під час перебування у в’язниці після чергового вживання ефедрону у Румянцева стався інсульт, після чого він захворів на енцефалопатію (незапальне ураження головного мозку з порушенням його функції - ред.). Це захворювання може бути наслідком вживання ним ефедрону.

За словами Румянцева, після того, як захворів, він перестав вживати наркотики. Однак з тих пір йому стало складно говорити і ходити, а також з’явився постійний біль у суглобах.

У 2008 році Румянцев вийшов із в’язниці і з тих пір, за його словами, не скоював злочинів. Він повернувся до Воссіятського і живе там вже 10 років, отримуючи пенсію за інвалідністю (через хворобу у Віталія Румянцева інвалідність першої групи — ред.).
30cc35f4203c503b2821fe30083f5051.png

Віталій Румянцев поруч з автомобілем, на якому приїхав до суду / Фото: Eugeny Spirin via Facebook


Одного разу Румянцев прочитав в інтернеті статтю про лікування марихуаною. Після цього він спробував покурити дикорослу коноплю, яка росла на його ділянці, і йому стало легше. Потім він ще кілька разів курив дикорослу коноплю.

«Я зрозумів, що вона мені допомагає не впасти в депресію, поліпшує координацію та мову, я говорю нормально», — розповів Румянцев. Він також говорить, що після того, як він почав курити, у нього майже перестали боліти суглоби.

Зрозумівши, що куріння марихуани покращує його стан, чоловік вирішив спробувати виростити сортові коноплі. Він купив вісім насінин і у квітні 2018 року посадив у відрах на ділянці біля свого будинку. Однак зібрати урожай не встиг.

Як Румянцева звинувачували у вирощуванні марихуани у великих обсягах​

12 червня 2018 року до Румянцева у двір приїхала з обшуком поліція через те, що його сусід написав заяву про те, що у нього у дворі плантація конопель.

На обшуку були присутні начальник відділу поліції майор Микола Стремилов, районний прокурор Олександр Гульпа, оперуповноважений, слідчі і ще кілька працівників поліції.

Віталій Румянцев попросив, щоб його брат «був адвокатом», оскільки він погано говорить, але йому відмовили.

«Начальник поліції сказав, що я вирощую коноплі. А я і погодився. Сказав як є, що вирощую вісім кущів і суто для себе. Мої вісім кущів відразу видно, я їх обгородив паличками. Поліцейські зайшли до мене додому і в присутності понятих почали рвати дичку (дикорослу коноплю — ред.) з усього городу та складати до кущів. Нарахували більш ніж 300 кущів», — описав він те, що відбулося після цього.
Поліцейські склали протокол, згідно з яким 215 з цих кущів визнали дикорослими, а 116 — вирощеними Румянцевим.

За словами громадського активіста та одного з організаторів Маршу свободи Тараса Ратушного, таким чином поліція сфальсифікувала справу, змішавши між собою докази.

Вирощування до десяти кущів марихуани —
Будь ласка, Увійти або Реєстрація щоб переглянути вміст URL-адреси!
, яке карається штрафом у розмірі від 18 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та конфіскацією рослин.
Невжиття заходів землевласниками чи землекористувачами зі знищення на своїх ділянках дикорослих конопель теж є адміністративним правопорушенням, яке карається штрафом у розмірі від 10 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

А от вирощування понад 10 кущів коноплі - це вже
Будь ласка, Увійти або Реєстрація щоб переглянути вміст URL-адреси!
, а якщо таких кущів понад 50, він карається ув’язненням на строк від трьох до семи років.

Щоправда, через дев’ять місяців прокурор змінив кількість кущів в обвинуваченні, звинувативши Румянцева в тому, що той вирощував 18 кущів марихуани. Адвокат Румянцева не знає, чим мотивоване таке рішення прокурора.

Варто також зазначити, що 30 липня 2018 року начальника відділу поліції Стремилова, який приїжджав на обшук до Румянцева,
Будь ласка, Увійти або Реєстрація щоб переглянути вміст URL-адреси!
за вимагання хабара у місцевого фермера. За даними ЗМІ, станом на грудень 2019 року він все ще перебував у СІЗО.

Як відбувався суд​

Румянцев розповів, що прокурор запропонував йому визнати провину і заплатити штраф за вирощування 18 кущів конопель. Однак чоловік не хотів мати ще одну судимість і наполягав, що посадив лише вісім кущів, а це адміністративна відповідальність.

Справа отримала суспільний резонанс, і до неї долучилися активісти, які виступають за легалізацію марихуани, та правозахисники.

На одному з останніх засідань суду були присутні представники ініціативної групи Маршу свободи за реформи державної політики щодо наркотиків, ГО МІСТ, Єдиний досвід, Українська асоціація медичного канабісу, журналісти з Києва.

Сторона обвинувачення наголошувала на наркозалежності Румянцева та на тому, що він має судимості. Пояснюючи, чому обвинувачення дійшло висновку, що він вирощував саме 18 кущів марихуани, прокурор заявив, що у Румянцева вилучили шість стікерів від насіння, та перерахував список адрес сайтів і марки насіння, яке продається по три, пʼять і сім насінин у пакеті.

«Таким чином, у вилучених шести пакетах могли перебувати 18 насінин, по три в одному, що і є 18 кущів, які вирощував Румянцев», — підсумував він.

Адвокат Румянцева заявив, що, на його думку, обшук був незаконний, тому що під час нього його підзахисному відмовили в адвокаті.

«Я не розумію, як стосується справи те, що Румянцев 15 років тому вживав наркотики. І який стосунок має те, що він сидів, адже його судимості давно погашені за строками давності. Крім того, мій підзахисний — особа з інвалідністю», — заявив адвокат.

Сторона захисту також наголосила, що доказів, що у пакетах з-під насіння конопель, які вилучили у Румянцева, було саме по три насінини в обвинувачення немає.
e0d106df9b086a8144eb398d2dc868e8.png

Фото: Євген Спірін / thebabel.com.ua

«Я тримаю в руках пакет, на якому написана цифра 1. Це означає, що в ньому одна насінинка. У Румянцева були саме такі пакети», — заявив адвокат, пояснивши, що ще два пакети Румянцев викинув.

У підсумку суд визнав недопустимими докази, а факт вирощування саме 18 кущів недоведеним. Також суд погодився з доводом про порушене право на захист і повністю виправдав Віталія Румянцева.

Будь ласка, Увійти або Реєстрація щоб переглянути вміст URL-адреси!
 
Как же ещё долго идти
 
Марганцевая энцефалопатия - это для меня лично страшно в первую очередь из-за того, что необратимо. Мужика покрутило от джефа, он на нём хотя бы проторчал длительное время, а была эпоха Колдакта/Эффекта, там могло покрутить на всю жизнь и за пару недель употребления. Респект ему, что завязал с торчем. Хотя здоровье уже не вернуть. Но а история с подсчётом веточек дички, как кустов в особо крупных, тут без комментариев. Правоохранительные органы Украины, тут добавить нечего...
 
Останнє редагування:
Мужик
 
300 кустов на дичь списали и доепались лишь к упаковкам от семок, посчитав, сколько в
в них было, якобы он столько растил, остальное самосей.
Чел шарит, раз на админку после судимости съехал.
Иначе от 3 до 7 без вариантов (за 50+ кустов).
 
Назад
Зверху Знизу